ÖZEL KALEM OTOMASYONU
İş yükünüzü asgariye indirecek, aradığınız herşeyi kolayca bulabilecek ve iş verimliliğinizi artıracaksınız.
 
label_importantMODÜLLER > Talepler Modülü
TALEPLER MODÜLÜ
Makama gelen her türlü talebi tüm detayları ile kayıt altına alır. İstenildiğinde her türlü formatta döküman alınabilir, istatistiklere dökülebilir.
TALEP EKLEME
Bu sistemde neredeyse en çok kullanılan modül olan TALEPLER modülüne kayıt ekranı görünmektedir. Talep eden kişinin kimlik bilgilerinin yanı sıra iletişim, referans, ikamet bilgisi, talep içeriği, ilgili kurumu, özgeçmiş veya herhangi bir dosya ekleme özelliği mevcuttur. Burada olan bölümler ne kadar fazla doldurulursa o kadar çok isteğe cevap verebilmektedir.
TALEP LİSTELEME ve TALEP ARAMA
Sisteme eklenen talepler burada kategorilerine göre ayrılmaktadır. Aynı zamanda durumlarına göre renklendirilmiştir. İstenilen talep buradan adı soyadına, referansına, içeriğine ve telefon numarasına göre aratılabilir.
KURUMLARA GÖRE TALEP LİSTESİ
Kaydedilen taleplerde bulunan İlgili Kurumlar bölümünde yazılanlara göre, kategorilerine ve durumlarına sistemde bir ayrıştırma yapar. Örneğin Adalet Bakanlığı (Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü)’ne makam sahibi veya danışmanı gitmek istediğinde anlık olarak bu kuruma ait talepler seçilir, bunlar bile kendi aralarında Tayin, ve Beklemede olarak seçilince daha detaylı bir liste çıktısı alınabilir. Listelenen sonuçlar antetli bir biçimde çıktı alınarak üst yazı ile kolayca ilgili makama götürülebilir/gönderilebilir.
BÖLGELERE GÖRE TALEP LİSTESİ
Özellikle seçim bölgesine gidildiği zaman kullanılan bu modül il ve ilçeye göre filtrelenebilir ve hatta kategori ile durumlarına göre de süzülerek çıktı kolayca alınabilir. Genelde seçim bölgesinde İlçe Başkanını bilgilendirmek üzere veya Halk Buluşmalarında kişileri bilgilendirme amaçlı kullanılır.
2015 © ABA Özel Kalem Otomasyonu